Ekonomi

Bakan Özhaseki: “Şu ana kadar 2 milyon 200 bin konutu dönüştürdük”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet ÖzhasekiKentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında şu ana kadar 2 milyon 200 bin konutun dönüştürüldüğünü, bölgedeki 400 bin konutun dönüşüm sürecinin ise hızla devam ettiğini belirtti.

Bakan Özhaseki, 2020 yılında İzmir’de meydana gelen depremin dün gibi hafızasında yer ettiğini belirtti. “Yaşadığımız acıları hiçbir zaman unutmadık. Tüm afetlerde hayatını kaybeden canlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Aynı acıları bir daha yaşamamak adına Sayın Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan“Kentsel dönüşüm çalışmalarımızı öncülüğünde hızla sürdürüyoruz.”söz konusu.

Bakan Özhaseki, ülkeyi başta deprem olmak üzere her türlü afete hazırlamakta kararlı olduklarını belirtti. “Ülke genelindeki sağlıksız ve riskli yapı stokunu vakit kaybetmeden dönüştüreceğiz. Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında şu ana kadar 2 milyon 200 bin konutu dönüştürdük. “Şu anda sahada 400 bin konutumuzun dönüşümünü hızla sürdürüyoruz.”İfadelerini kullandı.

Bakan Özhaseki, Türkiye Yüzyılında gece gündüz çalışarak sağlam, güvenli, sıfır atıkla uyumlu, iklim dostu konutlar üretmeye devam edeceklerini vurguladı.

Hibya Haber Ajansı

haber-sultangazi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu