Haber

Emine Erdoğan’dan “Çalışan Çocuklar ve Gençler – Orta Asya’da İklim Değişikliği” formundan paylaşım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te düzenlenen “İşyerinde Çocuklar ve Gençlik – Orta Asya’da İklim Değişikliği” uluslararası forumuyla ilgili paylaşımda bulundu.
Emine Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 16. Liderler Zirvesi vesilesiyle ziyaret ettiği Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te lider eşleriyle bir araya geldiğini belirtti.
Dünya Çocuk Günü kapsamında düzenlenen “Çalışan Çocuklar ve Gençler – Orta Asya’da İklim Değişikliği” uluslararası forumuna katıldığını kaydeden Emine Erdoğan, şöyle devam etti:
“Farklı ülkelerden BM yetkilileri ve bakanların katıldığı forumda, çevre eğitiminin desteklenmesi ve iklim kriziyle mücadelede çocuk ve gençlerin rolünün önemi tartışıldı. Forumun en önemli hedef grubu 6 yıl önce başlattığımız Sıfır Atık Projesi’nin de baş aktörleri olan çocuklarımız ve gençlerimizdir.” Türkiye’de Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik yürütülen çevre ve iklim çalışmalarından bahsettim. Bize emanet edilen çocukların ve geleceklerinin konuşulduğu bu anlamlı program vesilesiyle, Filistinli çocukların vicdansızca hayatlarından uzaklaştırıldığı acı durumu bir kez daha dile getirdim. En büyük temennim onların isimlerinin şehit listelerinde değil, insanlık yararına madalyalarda, buluşlarda, kitaplarda yer almasıdır. , sanat eserlerini görmek için.
Emine Erdoğan, paylaşımında, iklim krizini ana muhatapları olan çocuklar perspektifinden ele alan forumun tüm insanlığa hayırlı olmasını dileyerek, Özbekistan Cumhuriyeti Hükümeti’ne, Zamin Uluslararası Kamu Vakfı’na teşekkür etti. , UNICEF ve programa katkıda bulunanlar.
Yazıda forumdan fotoğraflar da yer aldı.

haber-kirkagac.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu