Haber

Foça’da Kavun Hasat Şenliği Yapıldı

Foça İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Gerenköy’de Kavun Hasat Şenliği düzenlendi. Festivale Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz de katıldı.

Gerenköy’de Kavun Hasadı Şenliği; İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, Foça Kaymakamı Mehmet Türköz, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Foça Tarım ve Orman Bölge Müdürü Harun Tercanlıoğlu ve Foça Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Şenol Çeliker ve Foça İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hakan Arıkan.

Başkan Gürbüz, festivalin düzenlenmesinde emeği geçen Foça İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne teşekkür etti. Gerenköylü çiftçilere hayırlı hasatlar dileyen Gürbüz, şunları söyledi:

“Gerenköy’de gerçekleştirilen bu anlamlı faaliyet, ilçemizin tarımsal potansiyelini ortaya koymaya ve çiftçilerimizin emeğine değer vermeye değer. Hasadın bereketli olması ve çiftçilerimizin emeklerinin karşılığını en iyi şekilde almaları en büyük temennimdir. hoş şekli.İlçemizin topraklarından yetişen her eser bizim için gurur kaynağıdır.Alın teri ve emek ilçemizin zenginliğine zenginlik katmaktadır.Bu keyifli bayram nedeniyle ortasına geldiğimiz çiftçilerimizi canı gönülden kutluyorum. , ve çalışmaları ve gelecek hasat mevsimlerinin de aynı merhametle geçmesini umuyoruz.”

Tarlada emeği geçenlerin toplanmasıyla başlayan Kavun Hasat Şenliği, köy meydanında kahvaltı programıyla devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu