Haber

Kulis: Muharrem İnce CHP listelerinden milletvekili olabilir

Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin CHP listelerinden seçilebileceği iddia edildi. Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na teklif gönderildiği ve Kılıçdaroğlu’nun teklifi memnuniyetle karşıladığı belirtildi.

TV100 yazarı Erdoğan Aktaş bugünkü yazısında köşesine Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce hakkında önemli bir iddia koydu. Buna göre; İnce, CHP listelerinden milletvekili adayı olarak gösterilebilir.

İnce’nin CHP saflarından aday gösterilmesine ilişkin teklif, dünkü küme toplantısı öncesi Kılıçdaroğlu’na iletildi.

CHP eski Genel Başkanları Altan Öymen ile Hikmet Çetin ve eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, dün TBMM’de Kılıçdaroğlu’na tebrik ziyaretinde bulundu.

Bu görüşmede Altan Öymen ve Hikmet Çetin CHP liderine önerilerini sundu. İki tecrübeli siyasetçi, “Bu kadar partiyle ittifak yapıyorsun. Onlara bir milletvekili kontenjanı veriyorsun.

Aktaş’ın verdiği kulis bilgisine göre; Kemal Kılıçdaroğlu bu teklifi olumlu karşıladı. CHP’li temsilcilerin bugünlerde Vatan Partisi ile temasa geçmesi bekleniyor.

Muharrem İnce’nin iddiaya “Dereyi görmeden ayaklarımı sıvayamam” şeklinde yanıt verdiği öğrenildi. Ancak taraflar anlaşırsa İnce, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP ve Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini açıklayacak. (KAYNAK)

ciftlik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu